Plex, Venues (Saugeen Shores Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevNovember, 2017Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27Oct 28
Initiation
8:30 AM-10:30 AM
Practice
Novice Girls
L (1-15)
11:30 AM
vs. Owen Sound Ice Hawks
[NR12]
Atom C Girls
W (4-1)
12:30 PM
vs. Lucknow Sepoys C
[AR30]
PeeWee AE
W (4-1)
1:45 PM
vs. Wingham Ironmen AE
[PR-4-29]
PeeWee C Girls
W (5-0)
3:00 PM
vs. Upper Maitland Mustangs
[PR39]
Atom LL2
T (3-3)
4:15 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack 1 Gold
[LLA-N-66]
Bantam LL1
T (1-1)
5:30 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack 2 Red
[LLB-N-074]
Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
PeeWee HL Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam B
L (2-4)
7:00 PM
vs. Walkerton Capitals
[BR-W-17]
Tyke
5:00 PM-8:00 PM
Practice
PeeWee LL2
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Atom B
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee HL Girls
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Girls
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Atom LL2 & Atom LL1
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom HL Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee LL1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee B
W (3-1)
8:00 PM
vs. TCDMHA Rebels
[PR-3-10]
Tyke
7:00 AM-10:30 AM
Practice
Atom B
W (3-2)
1:15 PM
vs. Walkerton Capitals
[AR-1-07]
PeeWee LL2
2:30 PM-4:00 PM
Practice
PeeWee AE
W (2-1)
4:00 PM
vs. Mitchell Meteors AE
[PR-4-08]
Midget LL2
T (5-5)
5:30 PM
vs. TCDMHA Rebels
[LLM-N-014]
Bantam B
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Midget LL1
T (3-3)
8:30 PM
vs. Walkerton Capitals 1
[LLM-N-038]
Oct 29Oct 30Oct 3101020304
Initiation
8:30 AM-10:30 AM
Practice
Novice Girls
L (0-9)
11:30 AM
vs. TCDMHA Rebels C
[NR18]
Atom C Girls
12:30 PM-1:45 PM
Practice
PeeWee AE
T (1-1)
1:45 PM
vs. BCH Ice Dogs AE
[PR-4-14]
PeeWee C Girls
W (4-1)
3:00 PM
vs. Grey Highlands Shooting Stars C
[PR44]
Atom LL2
L (2-4)
4:15 PM
vs. Bruce Peninsula Northstars
[LLA-N-67]
Bantam LL1
L (2-8)
5:30 PM
vs. Kincardine Kinucks 2
[LLB-N-071]
Bantam B
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Tyke
5:00 PM-8:00 PM
Practice
PeeWee AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Atom LL2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom HL Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee LL1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Tyke
7:00 AM-10:30 AM
Practice
Atom LL1
10:30 AM-12:00 PM
Practice
Atom AE
L (3-4)
12:00 PM
vs. Ripley Wolves
[AR-4-17]
Atom B
1:15 PM-2:30 PM
Practice
PeeWee LL2
2:30 PM-4:00 PM
Practice
PeeWee LL1
W (6-5)
4:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers
[LLP-N-35]
Midget LL2
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Bantam B
L (2-4)
7:00 PM
vs. Listowel Cyclones
[BR-W-24]
Midget LL1
8:30 PM-10:00 PM
Practice
05060708091011
Initiation
8:30 AM-10:30 AM
Practice
Novice Girls
W (1-0)
11:30 AM
vs. Kincardine Kinucks HL
[NR25]
Atom C Girls
W (4-1)
12:30 PM
vs. South Bruce Blades C
[AR45]
Bantam B
1:45 PM-3:00 PM
Practice
PeeWee C Girls
3:00 PM-4:15 PM
Practice
Peewee B
W (5-2)
4:15 PM
vs. Shallow Lake Lakers
[PR-3-18]
Bantam LL1
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Novice LL3 & Novice LL2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
PeeWee HL Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam B
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Tyke
5:00 PM-8:00 PM
Practice
PeeWee LL2
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Atom LL2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom HL Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee LL1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
PeeWee HL Girls
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Tyke
7:00 AM-10:30 AM
Practice
PeeWee AE
12:00 PM-1:15 PM
Practice
Atom B
W (3-1)
1:15 PM
vs. Minto Mad Dogs
[AR-1-22]
PeeWee LL2
W (3-1)
2:30 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack 2 White
[LLP-N-42]
Novice B
4:00 PM-5:30 PM
Practice
Midget LL2
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Midget LL1
7:00 PM-8:30 PM
Practice
12131415161718
Initiation
8:30 AM-10:30 AM
Practice
Novice Girls
L (1-7)
11:30 AM
vs. TCDMHA Rebels C
[NR30]
Atom C Girls
T (3-3)
12:30 PM
vs. Kincardine Kinucks C
[AR50]
PeeWee AE
L (2-4)
1:45 PM
vs. Lucknow Sepoys
[PR-4-20]
Atom LL2
L (3-5)
4:15 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack 2 Red
[LLA-N-70]
Bantam LL1
L (1-2)
5:30 PM
vs. Hanover Falcons
[LLB-N-078]
Novice LL3
5:00 PM
vs. Novice LL1
[LLN-NA-48]
PeeWee C Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam B
L (1-4)
7:00 PM
vs. BCH Ice Dogs
[BR-W-34]
Tyke
5:00 PM-8:00 PM
Practice
PeeWee LL2
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Atom LL2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom HL Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee LL1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee B
T (2-2)
8:00 PM
vs. Walkerton Capitals
[PR-3-26]
Tyke
7:00 AM-10:30 AM
Practice
Novice LL4
12:00 PM-1:15 PM
Practice
Atom B
1:15 PM-2:30 PM
Practice
PeeWee LL2
2:30 PM
vs. PeeWee LL1
[LLP-N-51]
PeeWee HL Girls
4:00 PM-5:30 PM
Practice
Midget LL2
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Bantam B
L (2-5)
7:00 PM
vs. Mitchell Meteors
[BR-W-38]
19202122232425
Initiation
8:30 AM-10:30 AM
Practice
Novice Girls
L (1-5)
11:30 AM
vs. Walkerton Capitals
[NR35]
PeeWee LL1
12:30 PM-1:45 PM
Practice
PeeWee AE
W (7-5)
1:45 PM
vs. Minto Mad Dogs AE
[PR-4-24]
Peewee B
W (4-3)
3:00 PM
vs. West Grey Warriors
[PR-3-29]
Atom LL1
4:15 PM
vs. Atom LL2
[LLA-N-55]
Bantam LL1
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Novice LL3 & Novice LL1
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
PeeWee HL Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee LL2
7:00 PM
vs. Kincardine Kinucks 2 Presto
[LLP-N-02]
Tyke
5:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam B
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Atom LL2
5:00 PM
vs. Atom LL1
[LLA-N-65]
Peewee B
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom B
7:00 PM
vs. Goderich Sailors
[AR-1-14]
Tyke
7:00 AM-10:30 AM
Practice
Atom C Girls
12:00 PM
vs. TCDMHA Rebels C
[AR59]
Atom B
1:15 PM
vs. Listowel Cyclones
[AR-1-36]
Bantam B
2:30 PM-4:00 PM
Practice
PeeWee LL1
4:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack 2 White
[LLP-N-59]
Midget LL2
5:30 PM
vs. Bruce Peninsula Northstars
[LLM-N-015]
Bantam LL1
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2627282930Dec 01Dec 02
Initiation
8:30 AM-10:30 AM
Practice
Novice Girls
11:30 AM-12:30 PM
Practice
Atom C Girls
12:30 PM
vs. Mt. Forest Rams C
[AR63]
PeeWee C Girls
3:00 PM
vs. Mt. Forest Rams HL
[PR68]
Atom LL2
4:15 PM
vs. AEMHA Ice Dogs 1 Red
[LLA-N-69]
Bantam Girls
5:30 PM
vs. Lucknow Sepoys C
[BR34]
Novice LL3
5:00 PM
vs. Novice LL4
[LLN-NA-46]
PeeWee HL Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam B
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Tyke
5:00 PM-8:00 PM
Practice
PeeWee LL2
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Atom LL2
5:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers 2
[LLA-N-62]
Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee LL1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Tyke
7:00 AM-10:30 AM
Practice
Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07Dec 08Dec 09
Initiation
8:30 AM-10:30 AM
Practice
Novice Girls
11:30 AM
vs. TCDMHA Rebels HL
[NR43]
Atom AE
12:30 PM
vs. Central Perth Rep
[AR-4-32]
PeeWee AE
1:45 PM
vs. BCH Ice Dogs AE
[PR-4-34]
PeeWee C Girls
3:00 PM
vs. TCDMHA Rebels
[PR74]
Atom LL2
4:15 PM
vs. TCDMHA Rebels
[LLA-N-61]
Bantam LL1
5:30 PM
vs. West Grey Warriors
[LLB-N-077]
Novice LL3
5:00 PM-6:00 PM
Practice
PeeWee HL Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam B
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Tyke
5:00 PM-8:00 PM
Practice
PeeWee LL2
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Atom LL2
5:00 PM
vs. AEMHA Ice Dogs 2 White
[LLA-N-68]
Atom HL Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee LL1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Tyke
7:00 AM-10:30 AM
Practice
Atom B
1:15 PM-2:30 PM
Practice
PeeWee LL2
2:30 PM
vs. AEMHA Ice Dogs
[LLP-N-78]
PeeWee LL1
4:00 PM
vs. TCDMHA Rebels
[LLP-N-79]
Midget LL2
5:30 PM
vs. South Bruce Blades
[LLM-N-010]
Bantam B
7:00 PM
vs. Goderich Sailors
[BR-W-61]
Midget LL1
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Venue Details
Google Maps
Plex
600 Tomlinson Dr. , Port Elgin, ON  N0H 2C0
  • Current Season

    22 - 22 - 10
  • All-Time

    721 - 674 - 135
Other Home Venues
Printed from ssmha.com on Tuesday, November 21, 2017 at 2:15 PM